HP Z2 Mini G1i. Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 265K. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM, Memory clock speed: 6400 MHz. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics adapter model: Intel Graphics, Discrete graphics adapter model: NVIDIA RTX 2000 Ada. Operating system included: Windows 11 Pro, Operating system architecture: 64-bit. Power supply: 280 W. Chassis type: Mini PC. Product type: Workstation. Product color: Black
| Networking / Data Transfer Rate | 10,100,1000 Mbit/s |
| Available network connections | 1x RJ45 |
| Graphics card | NVIDIA RTX 2000 Ada16 GB |
| Available video connections | 2x DisplayPort, |
| Keyboard | Azerty |
| RAM / Installed Size | 32 GB |
| RAM memory | DDR5-SDRAM6,40032 GB |
| Installed management system | Windows 11 Pro |
| Available USB/T-Bolt ports | 4x USB-A 3.2 Gen2, , 2x USB-C 3.2 Gen2x2 |
| WiFi connection | No |
| Dimensions H x W x D (cm) | 21.1 x 21.1 x 21.8 |
| Weight (Kg) | 2,4 kg |
| Manufacturer reference | A40THET#UUG |