Apple MacBook Pro. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Apple M, Processor model: M5 Pro. Screen size: 36.1 cm (14.2"), Screen resolution: 3024 x 1964 pixels. Internal memory: 24 GB. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. Included graphics adapter model: Apple GPU. Installed operating system: macOS Tahoe. Product color: Silver. Weight: 1.6 kg
| Repairability index | 7,4 /10 |
| Available video connections | 1x HDMI |
| Graphics card | Indisponible |
| Numeric keypad | No |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Mobile network generation | Non pris en charge |
| Keyboard | Azerty |
| RAM memory | DDR524 GB |
| Optical Storage / Drive Type | Non |
| Type of battery | Lithium |
| Power adapter included | No |
| Display / Diagonal Size (") | 36,1 cm |
| Installed management system | Mac OS |
| DAS (W/kg) | 0,91 W/Kg |
| Bluetooth | No |
| WiFi connection | No |
| Networking / Wireless Protocol | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Projector / Native Resolution | 3024 x 1964 |
| Memory card reader | No |
| Supported Flash Memory Cards | SDXC |
| Dimensions H x W x D (cm) | 1.55 x 31.26 x 22.12 |
| Weight (Kg) | 1,6 kg |
| Availability of spare parts | 5 ans |
| Manufacturer reference | MGDN4FN/A |