Philips 5000 series 34E1C5600HE/00. Display diagonal: 86.4 cm (34"), Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LED, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Display / Type | LED |
| Frequency (Hz) | 100 Hz |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 1x HDMI |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -5 - 20 ° |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 16.7 million colours |
| RMS capacity (W) | 5 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 557 mm x 808 mm x 281 mm |
| Weight (Kg) | 7,16 kg |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 3000:1 |
| Number of watts on/standby | 57 W |
| Projector / Native Resolution | 3440 x 1440 |
| Television / Image Aspect Ratio | 21:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 86,4 cm |
| Display / Response Time | 4 ms |
| Cables included | HDMI, USB Type-C, AC |
| Manufacturer reference | 34E1C5600HE/00 |