Neomounts DS20-740BL1 Laptop stand 11-15" - height adjustable - foldable - compact - universal. Product type: Laptop stand, Product colour: Black, Material: Aluminium. Height adjustment range: 17 - 168 mm, Tilt angle range: 0 - 180°. Width: 240 mm, Depth: 215 mm, Height: 30 mm. Package width: 230 mm, Package depth: 255 mm, Package height: 59 mm. Master (outer) case width: 475 mm, Master (outer) case length: 615 mm, Master (outer) case height: 270 mm
| Main material | Aluminium |
| Type of installation | Office |
| Colour | Black |
| Height (cm) | 30 mm |
| Width (cm) | 240 mm |
| Vertical adaptment (mm) | 17 - 168 |
| Cable guide | No |
| Number of screens | 1 |
| Max. weight (kg) | 5 |
| Depth (cm) | 215 mm |
| Inclination settings | 0 - 180 ° |