iiyama ProLite XUB2595WSU-B5. Screen size: 63.5 cm (25"), Screen resolution: 1920 x 1200 pixels, HD type: WUXGA, Display technology: LED, Display surface: Matt, Response time: 4 ms, Aspect ratio: 16:10, Horizontal viewing angle: 178°, Vertical viewing angle: 178°. Built-in speakers. Built-in USB hub, USB hub version: 2.0. VESA mounting, Height adjustment. Product color: Black
| Display / Type | LED |
| Available video connections | 1x VGA, , 1x DisplayPort, , 1x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | 23 - 5 ° |
| Rotating | No |
| Rotation left/right (°) | -90 - 90 ° |
| HD quality | WUXGA |
| Display / Color Depth | 16,7 millions de couleurs |
| RMS capacity (W) | 4 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 52.65 x 54.65 x 20.95 |
| Weight (Kg) | 5 kg |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 5000000:1 |
| Number of watts on/standby | 28 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1200 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:10 |
| Display / Diagonal Size (") | 63,5 cm |
| Display / Response Time | 4 ms |
| Cables included | Secteur, USB, HDMI, DisplayPort |
| Manufacturer reference | XUB2595WSU-B5 |