Lenovo ThinkBook 14 G7 ARP. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ 5, Processor model: 7535HS, Processor frequency: 3.3 GHz. Screen size: 35.6 cm (14"), HD type: WUXGA, Screen resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics adapter model: AMD Radeon 660M. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product color: Gray
| Networking / Data Transfer Rate | 100,1000 Mbit/s |
| Available network connections | 1x RJ45 |
| Available video connections | 1x HDMI |
| Graphics card | Indisponible |
| Numeric keypad | No |
| Protection of confidentiality | Private vertical panel |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Keyboard | Qwerty |
| RAM memory | DDR5-SDRAM4,80016 GB |
| Optical Storage / Drive Type | Non |
| Type of battery | Lithium |
| Conversation time | 7,46 h |
| Power adapter included | Yes |
| Display / Diagonal Size (") | 35,6 cm |
| Installed management system | Windows 11 Pro |
| Available USB/T-Bolt ports | 2x USB-A 3.2 Gen1, , 1x USB-C 3.2 Gen2, , 1x USB-4 Gen 3x2, |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi connection | Yes |
| Networking / Wireless Protocol | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1200 |
| Memory card reader | Yes |
| Supported Flash Memory Cards | SD |
| Dimensions H x W x D (cm) | 1.69 x 31.35 x 22.4 |
| Weight (Kg) | 1,38 kg |
| Manufacturer reference | 21MV00GQMH |